En seksi 15 kadın oyun kahramanı…

{ Posted on May 08 2009 by konuk maddeciler }

MADDELEYEN: Dragon Reborn

Film dünyasının, müzik dünyasının en güzel, en seksi sanatçıları seçilir de oyun dünyasının seçilmez mi? Her ne kadar kanlı canlı olmasalar da onlarla geçirdiğimiz zamanı unutmak mümkün mü? Oyun geliştiricileri erkek kahramanları her zaman ağır ve etkileyici zırhlar içerisinde tasarlarken nedense iş kadın kahramanlara gelince o zırhların yerini ufacık bez parçaları alır, onlarca düşmanın arasına yarı çıplak dalarlar! Fazla sözle gerek yok, işte oyun dünyasının en seksi 15 kadın kahramanı. Darısı oyun dünyasının en havalı 15 erkek karakterine! Başlıyoruz…

15. Alex – Sin Episode
Sin gibi silik bir oyundan aklımızda kalan tek şey Alex. Kendisi bugünün teknolojisi için biraz köşeli! kalıyor. Bu konuda haklısınız. Ama biraz makyajla, cell’in falan gücüyle yine gönüllerimizi feth edebilir! Fakat şimdilik bununla idare edelim.

alex

14. Christie – Dead or Alive Serisi
Dead or Alive serisi aslında bu listeye bir değil beş tane hanım kızımız sokardı. Ama listeyi doldurmamak için sadece bir tanesini dahil ettik. Tabii onun da Christie olması kaçınılmazdı. Kah orda burda dövüş hünerlerini sergileyen kah bir adada plaj voleybolu oynayarak günlerini gün eden Christie’nin böyle masum göründüğüne sakın aldanmayın.

christie-dead

13. Ada Wong – Resident Evil Serisi
Ada Wong mu yoksa Jill Valentine mi? Resident Evil severler bu ikileme sık sık düşüyorlardı sanırız. Bizim için de kolay bir seçim değildi açıkcası, ama aşağıdaki güzel resmin yüzü suyu hürmetine oyumuzu Ada Wong’dan yana kullandık. Beğenmeyenler Jill koysun.

ada

12. Alex – Half Life Serisi
Combine ile savaşımızda bir numaralı yardımcımız. Seksi olması bir yana, attığını vuran, düşmanın gözünün yaşına bakmayan bir kadın aynı zamanda. Yanırız, yanarız o dilsiz Gordon’un ağzını açıp bir iki çift laf edemeyişine yanarız! Ah be Gordon fizikle bu kadar kafayı bozmanın ne alemi vardı!

alxy-halflife

11. Lara Croft – Tomb Raider Serisi
Her ne kadar artık babane kıvamına gelmiş olsa da, dijital kahraman olmanın avantajını yıllar geçtikçe yaşlanmayarak aksine gençleşerek kullanan Lara Croft’suz bir liste düşünülemezdi elbette. Yıllar geçtikçe kalçaları ve göğüsleri bir büyüyen bir küçülen Lara her zaman favorimiz.

lara

10. Alicia – Bullet Witch
Eğri oturup doğru konuşalım. Bullet Witch rezalet bir oyundu. Oyuna 4-5 saatten fazla dayanabilmek pek mümkün değildi. O da elbette Alicia’nın hatrına. Oyunun kötü olması Alicia’yı bir daha görme olasılığını sıfıra indiriyor. Üzgünüz.

alicia

09. Rayne – Blood Rayne Serisi
Şunu itiraf etmek lazım, vampir hikayeleri yazan insanlar erkekleri ne kadar ucube yaparlarsa kadınları da o kadar seksi yapıyorlar! Raziel’i ve onun bir numaralı düşmanı Kain’i hatırlayın. Nedir o kafasından boynuz çıkan tipler, oysa bakın Rayne’e. O da vampir bu da vampir!

bloodrayne1

08. Rachel – Ninja Gaiden
Ninja Gaiden denince insanın aklına iki şey gelir. Birincisi Rachel, ikincisi ise Rachel’in yaratığın içinden! Yapış yapış çıkması. Bir de Rachel’in zıplayıp hoplayıp Ryu Hayabusa’nın yanına ilk kez gelişi. Ryu kimdi bu arada, hatırlayan var mı?

rachael-ninja

07. Nova – Starcraft Ghost
İşte listemizin gün ışığı görememiş tek kadın kahramanı. Blizzard uzun süre Nova’nın tanıtımını yaptıktan sonra bir gün geldi o da ismine yakışır bir şekilde hayalet oldu. Bize de anısı kaldı.

nova

06. Samus Aran – Metroid Prime Serisi
Kimin aklına gelirdi o şekilsiz zırhın içinden, o yeri geldi mi bir top haline dönüşüp oraya buraya yuvarlanan zırhın içinde Samus gibi bir afetin çıkacağı? Ama mucizeler her zaman olmasa da zaman zaman gerçekleşiyor. Samus da bir mucize bize sorarsanız.

samus

05. Joanna Dark – Perfect Dark Zero
Joanna, Rayne’den sonra listemizin ikinci kızıl afeti. Onunla son buluşmamız 3.5 sene önce, Xbox 360’ın çıkışı ile gerçekleşmişti. Ama kulağımıza çalınan bazı söylentilere göre Joanna’yı pek yakında tekrar görebiliriz. Aslında kendisini tüm ihtişamı ile E3’de görebilmeyi umut ediyoruz.

joanna

04. Tifa – Final Fantasy 7
Tifa ilk çıktığında piksel piksel bir şeydi. Ama yeniden yapımlar ile güzelleşti, serpildi. Büyük çoğunluğa göre serinin 7. Oyunu aynı zamanda en güzel Final Fantasy oyunuydu. Acaba bu güzelliğe Tifa’nın da bir katkısı olmuş mudur? Galiba en güzeli cevabını bildiğimiz soruları sormamak.

tifa1

03. Nariko – Heavenly Sword
Ve işte son kızıl saçlımız da burada. PlaySatation 3’ün bizlere bluray sürücüden bile güzel armağını. Nariko, diğer kadın kahramanlar gibi değil. Bir bakıyorsunuz ağlıyor, bir bakıyorsunuz bunalıma giriyor, ardından şakalar yapıp silahını kuşanıyor. Bunların hepsini aynı anda yapabiliyor, tıpkı gerçek bir kadın gibi!

nariko2

02. Cortana – Halo Serisi
O aslında sadece bir hologram. Yani dijitalin de dijitali bir durum söz konusu. Ayrıca Master Chief seni kimselere yar etmem diyerek Cortana’yı kafasına taktığından çok da sık göremiyoruz kendisini. Hesapta ona yol gösteriyormuş, yedik biz de.

cortana2

01.Bastila – Star Wars: Knights Of The Old Republic
Zamanında kendisine şiir yazanların bile olduğu, bazılarının ise gelmiş geçmiş en seksi oyun kahramanı ilan ettiği Bastila’yı son görüşümüzden bu yana çok zaman geçti. Onla tanışmamızın arkasından sayısız Star Wars oyunu geçti ama onun gibisi bir daha gelmedi.

bastila

Be Sociable, Share!


14 Responses to “En seksi 15 kadın oyun kahramanı…”

 1. ben en çok nariko ile alicia’yı begendim valla! lara croft da ayrı tabii :) ama nariko gercekten cok havali bi karaktere benziyormuş.

 2. Max Payne’den Mona Sax’ı unutmuşsunuz. Bence o da bu listeye girmeliydi.

 3. Ağabey bunların canlısı var mı? Süperler on numara bir derleme olmuş. Tebrik ve teşekkür ederim.

 4. Alicia böyle rezil bir oyunu bile akılda kalıcı tek şey yaptığından kesinlikle favorimdir

  Bu arada evet Mona Sax tarafına katılıyorum…

 5. seviyorum seni vedat

 6. çok harika.tek kelimeyle muhtesem.ben tek birini deil hepsini beğendim.basarılarinizin devamını diliyorum

 7. bokkkkkkkkk gibi hepsiiiiiiiii

 8. harikulade 9.resim süper

 9. mona sax yok

 10. harika

 11. çok güzel her şey

 12. walla ben en çok rayne ve samus aran’ı beğendim çünkü çok sexiler..

 13. erkekler olsa keske

 14. çok seksiler tam benlik

Post a Comment