En iyi 10 İstanbul dönercisi…

{ Posted on Haz 23 2009 by konuk maddeciler }

MADDELEYEN: Alper Bayram
En vejeteryanımızın bile kimi zaman ağzının suyunu akıtan, henüz kara önlüklü, beyaz yakalı günlerde midye dolmacısını sollayıp okulun hemen karşısındaki büfede soluğu aldıran, ‘abi ben et yemezsem doyamıyorum’cuların bir buçuk porsiyon götürdükleri, Avrupa’nın bir kısmına bile ihraç edebildiğimiz ve henüz Yunanistan’a kaptırmadığımız hem yanar döner olup hem de herkes tarafından (genelde) çok sevilen, pilavın üstüne yattı mı tadından yenir kaç şey biliyorsunuz? İşte ister porsiyon, ister yarım ekmek arasına döner gibi döner yiyebileceğimiz 10 mekan. Afiyet olsun efenim.

b-180597-doner

10.Saray Muhallebicisi / Beyoğlu – Teşvikiye
‘En iyi 10 Dönerci’ diye başla, muhallebiciyle mevzuya gir oldu mu şimdi’ diye içinden geçiren aceleci okur… Haklısın. Saray’ı bana öneren kişiye vakti zamanında ben de aynı yargıyı peşinen bildirmiştim. Ancak bilhassa Saray’ın Teşvikiye ve Beyoğlu şubelerini tercih edersen fikrin değişebilir. Peki nasıl? Önce yer karolarını takip edersin, envai çeşit tatlı vitrinine bir bakış fırlatır, uygun bir masaya oturursun. Camla kaplı masaya ve siyah beyaz eski İstanbul fotoğraflarına yer verilmiş Amerikan servisine bakar sonunda da döner talebini, ince bıyıklı, beyaz önlüklü, sana bakmadan saman kağıttan küçük not defterine sarı tükenmez kalemiyle aceleyle not alan garsona iletirsin. Sanki mürebbiyeler tarafından büyütülmüş insanlarla birlikte hızlı servisin ve porsiyon dönerin keyfini öyle çıkarırsın. Etin lezzetini ete, Saray’ın hakkını Saray’a teslim eder, ben bir virgül daha koymadan çıkar gidersin.

9. Define Büfe / Beşiktaş
Beşiktaş’ta ne kadar lise, dershane, üniversite öğrencisi varsa, ne kadar eli kolu alışveriş torbalarıyla dolu çarşı, pazar dolaşıp yorulup soluklanmak isteyen anne varsa ve çevrede ayakkabıcı, telefoncu, çorapçı, penyeci ve ‘5 dk.ya gelicemci’ dükkan sahibi varsa ‘e tamam kardeşim varsa var’cı ne kadar insan varsa işte o kadar insanın bir kısmı özellikle öğlenleri ve akşam üstleri Define Büfe’dedir. Büfeye girdiğinizde solda Döner kesen abiyle, paketleri hazırlayan bıyıklı, kel abi sizi karşılar. Kel ve bıyıklı abi insanda mizah yeteneği olmazsa dönerci de çalışabilir genellemesini doğuracak bir yeteneğe sahiptir. Yalnız Define Büfe’de önce parayı ödersiniz, elinize küçük bir kağıt tuttururlar işte o kağıtla soldaki eküriye yanaşır enteresan bir diyaloğa yakalanıverirsiniz. Dürümüyle meşhur büfenin alt katı kıç kadar olduğu için tepsinizle üst kata seyirtir, etin tadını çıkarırsınız.

8. Gelik / Bakırköy
Listemizde geldik 8 numaraya. Dışından bakıldığında odun ağırlıklı dış cephe içeride bizi neyin beklediği hakkında bazı ipuçları verir. Gelik’in dönerini diğerlerinden farklı kılan özellikle odun ateşinde pişirilmiş ekmeği ve ‘kuzu eti beni rahatsız eder’ diyenlerin bile hafif bulduğu, az yağlı kuzu etidir. Dönerin yanına yöresel sunumu ön planda tutulmuş bol köpüklü ayran söylerseniz hayat bir an gözünüze daha güzel, hoş, keyifli görünür. Gelik sadece bir dönerci değil, aynı zamanda pazar günleri çekirdek ailenin arabaya doluşup döner, kebap yemeye gittikleri bir gezi mekanıdır da. Bu açıdan her Gelik ısırığı, içinde aile olmanın, birlikte olmanın tadını da barındırır.

7. Atik Büfe / Nişantaşı
Atik Büfe’yi diğer 9 dönerciden ayıran çok önemli bir farkı var: Tavuk döner konusundaki uzmanlığı. Büfe, lokasyon itibarıyla Amerikan Hastanesi’nin hemen karşısında bilumum çiçekçi ve eczaneye komşuluk yapmaktadır. Müşterileri hastane personeli, çevre esnaf, hastaneye ziyarete gelenler ve biraz aşağıda bulunan Marmara Üniversite ‹İetişim Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileridir. Eğer öğlen saatlerinde giderseniz içeride yer bulmanız yağmurlu bir günde taksi bulmanızla aşağı yukarı aynı orana sahiptir. Peki nedir Atik Büfe’yi yazarın nazarında 7 numaraya yerleştiren? Efendim, her şeyden önce aldığınız ısırığın bir martıya ait olmadığını bilerek dönerinizi yersiniz. İçindeki bol malzeme ve marine edilmiş tavuk eti, insana hastanedeki yakınını unutturabilir ya da okulda ders varsa ‘boşver, notları kırtasiyeden alırım canım’ dedirtebilir. Atik Büfe’de dönerini hızlı hızlı yiyen insanlara baktığınızda kafalarda hep aynı hesapların yapıldığını az çok anlarsınız. ‘kutu gibi bir yer ama herifler çantayla nakit para kaldırıyor. Bıraksam işi gücü, hemen aşağıya bir tane de ben açsam?’ Ama bu düşünceler çok sürmez ve şu replikle gerçeğe dönülür: ‘Delikanlı bi ayran versene, açık olsun.’

6.Bambi / Sıraselviler
İşte karşınızda Sıraselviler’in dönerci kralı Bambi. Farkındaysanız diğer büfelere göre markalaşma sürecinde hızlı yol almış ve günlük hayatta sonundaki ‘büfe’, ‘café’ takılarını bizlere attırmıştır. Yavru ceylan Bambi’de konservatuvar öğrencisinden, taksi şoförüne, pezevenginden profesörüne herkese 24 saat yer vardır da bir size yoktur. Özellikle hafta sonu akşamlarında mutlaka ayakta bekler, oturanlara tehdit dolu bakışlar fırlatırsınız. Bambi’yi Bambi yapan biraz da budur. Bambi’nin yandaki cafeyi de satın alıp büyümesi ve iç dekorasyonunu yenilemesi, – krom ağırlıklı masa ve sandalyeler, lcd tv’ler vs, Bambi’nin ruhunu pek de bozmamıştır. Masaya oturdunuz mu Bambi’nin sahibinin Ali Taran ve Serdar Erener’le aynı kafada olduğunu hemen idrak edersiniz. Onlar da hep ünlülerle çalışırlar. Bilhassa Cihangir tayfasından olanların fotoğraflarını duvarlarda görür, Bambi personelinin bir ünlüyle fotoğraf çektirmek konusunda nasıl bu kadar rahat olabildiklerine şaşırırsınız. Sonra bir bakmışsınız kenarları açık kahve tabağınızda döner möner kalmamış. Sorun etmez bu sefer de kaşarlı dürüm döner söylersiniz. Nasıl olsa gece uzundur, bakılası fotoğraf çoktur. Bazı fotoğraflarda ünlülerin tam da dönerlerini kocaman kocaman ısırdıkları anda sobelendiklerini görür, fara yakalanmış tavşan gözlerdeki boşluğa bakıp gülümsersiniz. Ve şunu da yazarak Eminönü’ne geçmek isterim: Bambi, İstanbul’un nefesidir, kokusudur, sofrasıdır.

5. Kasap Osman / Eminönü
Geldik Eminönü’ne. Nimet Abla’dan günün şans oyununu oynadık. Doğubank’tan gözlüğümüzü, envai çeşit elektronik eşyamızı aldık, işimizi gördük. Karınlar acıktı. Birbirimize baktık, Filibe’de köfte mi atsak diye sorduk ama oyumuzu Kasap Osman’dan yana kullandık. Kimimiz adında kasap var diye önce bir kıllandı. Kesin içinde kıyma vardır dedi. Desin. Daha ilk ısırıkla birlikte yutar onu o. ‹şte böyle de bir yerdir Kasap Osman. Kategori genişletmeye de iyi bir örnektir hem. Dışarıya atılmış masalara oturursanız gelen geçene bakarken şişe kolanızı yudumlar, lavaş lavaş dönerinizi yersiniz. Kalkarken alışveriş poşetlerinizden birini unutursanız geri dönüp bir tane daha yemek için rasyoneliniz olur. Poşeti bulamazsanız o ayrı tabii.

4. Hamdi / Eminönü
İstanbul’da gerçekten iyi pişirilmiş, kaliteli et yerken bir gözünüz eski istanbul’u seyreylesin diğer gözünüz Japon turistleri görsün isterseniz Hamdi tam aradığınız yerdir. Kabul, yukarıdaki büfe, kafélere nazaran pahalıdır. Ancak hesabı öderken bunu düşünmezsiniz. O sırada daha çok ‘üstüne bir de künefe mi patlatsaydım acabada’dır kafanız. Yedikten saatler sonra bile etin tadı ağzınıza gelip rahatsızlık vermez. Bir cumartesi akşamı eş, dostla gidecekseniz en geç salı gününden rezervasyon yaptırılmasında fayda olan bir yerdir Hamdi. Yemekle birlikte ağır ağır demlenmek isteyenleri de kucaklar Hamdi. Numarası 4 olsa da on numara bir yerdir Hamdi.

Ve geçiyoruz ilk üçe. Ama önce kısa bir reklam arası… Şaka şaka. En azından burda yapmayalım.

3. Develi / Samatya
Önce biraz geriye 2000’li yılların başına gidelim. ikinci Bahar diye bir dizi vardı, hani fiener fien’le, Türkan fioray’ı bir araya getiren 70 ekran henüz flat olmayan tivilerimizden salonlarımıza sıcacık bir duygu yayan o harika… Yok çok gittin geriye o Perihan Abla’ydı, gel biraz daha bu tarafa, Yok Bizimkiler’de değil. Hem fiener fien diyorum, Türkan Şoray diyorum. Tamam hatırladın sayıyorum. İşte o dizideki sıcaklığı, İstanbul sevgisini ve hayata dair güçlü yaşama isteğini özlüyorsanız Samatya’ya bir uğrayın derim. Tabii bu yazının konusu başlangıçta döner olduğu ve yazarımız sanki hayatın anlamını kebap ve döner türevlerinde bulmuş gibi göründüğü için mecbur Samatya’ya gelmişken Develi’ye de gireceğiz. Efendim, Develi tıpkı Hamdi gibi suyu kadehte içtiğiniz ve kendinizi sırf bu yüzden daha iyi hissedebileceğiniz bir yer. Ve yine tıpkı Hamdi gibi etin her çeşidinde de uzmanlar. Afiyetle yeyin dönerinizi artık canınız nasıl isterse, dürüm olur, porsiyon olur, pilav üstü olur, ekmek arası olur. Yedikçe Marmara’ya bakın, üstündeki martılara bakın ve beni hatırlayın. Son temenni çok oldu sanki.

2. Dönerci Ali Usta / Ümraniye
Önceleri pazarlarda döner satarak ekmeğini çıkaran Ali Usta kısa zamanda işi büyütür ve kendi halinde bir dükkana taşınır. Orda da çok kalmaz Ali Usta ve bankaların kobi reklamlarına örnek olacak bir büyüme hızıyla Ümraniye’de 2 katlı devasa bir restoranın sahibi olur. Bugün Ali Usta, Starbucks’taki baristalar gibi giydirilmiş garsonlarıyla, lcd’li sipariş zımbırtılarıyla kurumsallaşma yolunda aç adımlarla ilerlemektedir. Günde ortalama 300 kilo, (evet evet) döner satan Ali Usta artık paraya para dememektedir. Neyse parayı bırakalım da o döner hafif hafif yağını aşağı doğru bırakır ve güzel güzel cızırdarken o koca et yığınından döneri kesmeden bir ısırık alabilme ihtimalini düşünmek bile güzeldir. Burnumuz yağlanır fakat değer be.

Ve nihayet geldik birinciye. Bakın açık açık yazıyorum, bu mudur yani birinci diye hayıflanabilir, listede görmeyi umduğunuz ama yakınından bile geçmeyen onca yerden sonra bir de bu kadar uzun bir yazıyı okuduğunuz için önce bana sonra da kendinize kızabilirsiniz. Peki kızın ama kızarken hatırlayın lezzet subjektif bir konudur ve jürimiz açık oylamayla birinciyi belirlemiştir. – mız derken bir ben varım aslında.

1. Morgül Büfe / Bakırköy
Başta olmasa da sonda uyardım. İsim kötü, kabul. Garsonların mor pötikareli önlükleri de cabası. Diğerleri gibi meşhur da değil. Amaaa konu dönerse, sadece ve sadece dönerin tadıysa birinciliği kesinlikle hak eden mekan Morgül Büfe’dir. Burası Bakırköy İstanbul Caddesi’nde Nimet Abla gişesini geçip sola döndüğünüz anda kendini belli eder. Pazar günleri kapalıdır. İçeriye girebildiğinizde mermerin üstüne döner tabağınız kondu mu önce bir yutkunursunuz. İlk ısırığınızı aldığınızda etin tadını almak için içeceğinize dokunmazsınız. Ağzınıza o enfes biber turşusu tadı da geldiğinde gözbebekleriniz büyür, kalabalığı anlar ve garsona el edebilmek, göz teması kurabilmek için çaba harcarsınız. Harcarsınız ki ikinciyi söyleyebilesiniz. Heyhat! Boşunadır çabanız. Gencecik garson, hunhar kalabalığın içinde kayıplara karışır. O yüzden benden söylemesi merakınızı didelediysem Morgül’e gittiğinizde iki sandviç döner isteyin. Ben söyledim ve birini yutarken diğerini amatör ruhumla fotoğrafladım.

birinci

Gezdiğim gördüğüm benim oldu, size yediklerimi anlattım.

zp8497586rq
Be Sociable, Share!


48 Responses to “En iyi 10 İstanbul dönercisi…”

 1. Yapmayın etmeyin dünyayı istanbul etrafında döndürüyorsunuz yine…
  en iyi döner Ankara Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ)’dedir üstünde de AOÇ dondurması yenir.

 2. ama erdem bey, biz istanbulda yaşıyorsak ne yapalım, bilmiyoruz diğer yerlerdekileri :) bunlar tabii ki istanbuldakiler, etikette de istanbul yazıyor zaten. neyse ben sizin hatırınız icin baslıgı en iyi istanbul dönercileri yapıyorum. :))

 3. En iyi döner A.O.Ç. de filan değildir, efendim. Ayrıca bir numarada var olan ve fotoğraflanan döner, en iyi döner ise ben bu listeden şüphelenirim arkadaş.

  Dönerin tarihi daha eskilere dayanmasına rağmen o kornişon turşularının döner ekmeğinin içine girmesi, yeni kuşağa özgü birşey. Döner ekmeğin arasında domates ve maruldan başka birşey konulmaz. Turşu, dönerin has tadını ezen daha baskın bir tattır. Ayrıca patates özünde nişasta olduğundan ( ekmek arası ekmek ) içine patates konmuş dönerin 1. olmasını hiç haz etmedim. Ayrıca listedeki hangi dönerlerin eti, 1-2 gün önceden dövülüp terbiye ediliyor gerçekten merak ediyorum? Bence sıralama bu kritere göre değişecektir.

 4. 2. siradaki ali usta yerine celal usta olabilir mi acaba? Keza umraniye de ali usta yok bildigim kadariyla..

 5. kesinlikle Gelik bu listede 8 sırayı haketmiyor.bir de Büyükçekmece deki Biget listeye en azından 4 numaradan girmeli.

 6. emre cok haklisin, maltepe olacak dogrusu.

 7. Bu kadar uzun cümleler aynı zamanda nasıl bu kadar akıcı olur! Dönerden çok -rejimdeyim de:( – ben ona takıldım. Şaşırtıcı!! Bu arada Atik Büfe konusunda yazdıklarına yürekten katılıyorum, bir Marmara İletişim mezunu olarak :)

 8. en iyi 10…tıklayınca en iyi 10 “istanbul”…….aynı şeyi gazeteler de yapıyor, birtakım başka siteler de, herhangi bir şey için sorgulama yapıyorsunuz sadece İstanbul geliyor, il sıralamaları var İstanbul en tepede, sonrası afabetik sıralı…Türkiye sadece İstanbul değil, ayıptır saygısızlıktır diğer illerde yaşayanlara….ayrıca memleketimizde çok şehirde döner yedim, İstanbul’un fabrikasyon etten mamul dönercileri ilk 10′a girmez bile

 9. ama ben anlamıyorum bu ne asabiyet, bu ne sinir! ne yapalım, biz istanbulluyuz ve yaşadığımız şehrin dönercilerini biliyoruz. diğer şehirlere gitmiş olsak da oraların dönercilerin o kadar incik cincik bilmemiz zor orada yaşamadan. bu kadar alıngan olmayın.
  siz ankara, adana, eskişehir dönercileri listelicem dediniz de koymayız mı dedik. buyrun kızacağınıza, yapın, yollayın, koyalım buraya.

 10. İstanbul’u bilmem ama en iyi döner Bursa’da yapılır. İskender Kebabı da en büyük kanıtıdır :p

 11. Cevahiroğlu döner bu listede mutlaka yer almalı denilen cinsten. Çağlayan’da Florence Nightingale Hastanesi’nin yanından girilen sokakta yer alan esnaf lokantası tadında bir mekan kendisi. Saat 14:00 ,15:00 gibi döneri biter ,gitmeyi düşünenlere bildirilir.Şiddetle denemenizi tavsiye ediyorum…Listenize kesinlikle alacağınız bir lezzettir ;deneyin görün =)

 12. Bir ara İstanbul’dan kastettikleri sadece Avrupa Yakası mı,yoksa Anadolu Yakası’ndakiler döner değil mi bizi mi kandırmışlar diye düşünmüştüm,neyse ki zar zor bir tane girmiş Anadolu yakasından.

 13. Aksaray-Yusufpaşa durağında Vakıfbankın olduğu tarafta, merdivenler yukarı çıkıp karşısınızdaki sokağa 2 adım attığınızda Dönerci Sadık’ın yaklaşık 2,5 metrekare dükkanı ile karşılaşır, zannımca İstanbul’un en güzel, aynı zamanda en mütevazi dönerini yersiniz. Hayatımda yediğim en güzel döner listesine 1. sıradan sokarım, gözümü bile kırpmadan hem de…

 14. Yapmayın gözünüyü seviyim bu listeyi yapanın dünyadan haberi yok.. Hele ki MORGÜLÜ ilk sıraya koymak KOMİK olmuş..

 15. o sizin takdiriniz, biz beğeniyoruz listemizi.

 16. herkez farklı yerlerden bahsediyor demekki bu damak tadı denilen şey kişiden kişiye değişiyormuş. bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum ben bu isimleri listeme aldım fırsat bulduğumda ziyaret edeceğim.

 17. çok teşekkürler çok sağolun,oldukça güzel bir site ve emekler boşa gitmemiş çok teşekkür ediyoruz emekleriniz için, emeğe saygı.

 18. Çok teşekkürler çok sağolun,oldukça güzel bir site ve emekler boşa gitmemiş çok teşekkür ediyoruz emekleriniz için, emeğe saygı. Sizde web sitemizden Temel Fıkraları okumak istiyorsanız adresimiz: http://www.fikrablog.com , iyi günler dileriz.

 19. istanbul ataşehirde kutu isminde bir dönerci var..Oranın dönerini yemeyen ben döner yedim diye yazmasın bence..deneyin ve paylaşın..

 20. Kadıköy Hosta listeye girebilir derim. Aslı Ankara’dadır. Şube aslı kadar iyi değil ama İstanbul’un dönerinde genel anlamda bir kalite sorunu var. Her şeyden önce ekmek arası dönere kızartma patates konulması İstanbul’a ilk geldiğimde beni dehşete düşürmüştü. Döner ekmeği soğanla yemek varken, neden patates gibi sandviçi iyiden kurutan bir katık kullanılır anlamam. Ezcümle Hosta’da soğanlı Ankara üsulu döner yiyebilirsiniz.

 21. En iyi döner yiyebilceğiniz yer Beyazıt tramvay durağı karşısı DENİZ büfe İŞİ BİLEN BİRİSİ OLARAK SÖYLÜYORUM.Bakırköy morgül tambir fiyasko yağsız kuru lezzetsiz bir et kim yaptı listeyi anlamadım:((((((

 22. ben dönerle ilgilenen arkadaşlara nişantaşı marmara büfe de tatmalarını tavsiye ederim.

 23. Bir arkadaş en iyi döner bursa’da yapılır demiş. Ama sallamış… Ben iş gereği 4 yıldır bursadayım. Bursadaki döner iskender döneri, yaprak dönerden farklı birşey, sucuk dönere benziyor daha çok… Ve bence çok başarısız.

  İyi döner için şehremini merkezindeki parkta bulunan esnaf lokantası ve nişantaşındaki bir dönerciyi tavsiye ederim. Malesef ben ziyarette iken ikram edilen bir döner olduğundan mekanın tam yerini ve adını bilmiyorum ama amerikan hastanesine çok yakın… iyi günler.

 24. celal ustayı tek gecerimm

 25. morgül eski morgül değil haberiniz olsun

 26. vaallahi morgülün dönerini bir yiyen birde yemeyen pişman,yemeyen yiyemediğine üzülüyor,yiyense ordan başka yerde döner yiyemiyor.yemeyenlere duyurulur tadı bağımlılık yapar bırakamazsınız.onun içi size tavsiyem ya yakın bir yerlerinde iş bulun yada evinizi oraya taşıyın abarttığımı düşünceksiniz ama döneri yiyin öyle konuşuruz

 27. arkadaşlar . bu dediniz her yerde ben döner yedim .. döner yediginiz saat te cok önemlidir aynı kişi aynı yarde farklı sattlerde yerse lezzzetin farklı oldugunu görecek .. en iyi döneride yapsan saat 4 den sonra mantara bağlar. en iyi dönerse ilk cıktıgında . yada kabugu atıldıkdan hemen sonradır. tabiki eyer döneri kendi yapıyorsa … şayet hazırsa yanaşmayın bile . ben bir dönerci ustası olarak size bunu tavsiye ediyorum.dönerin nasıl olduğunu yemedende anlarssınız, nasıl oluyor derseniz .
  ; renginde. rengi acık renk olur .. koyu renlı döner (koyu kahve veya siyaha yakın . ) kalitesiz ettir . güvenin bana . tavsiye bir yer isterseniz . bu listeyi yapan arkadasada söylüyorum . harbiyede .ordu evinin tam karşısında harbiye büfeye mutlaka ugrasın.

 28. Arkadaşlar en önemli 3 yer yok.

  1. numara Beşiktaş Karadeniz dönercisidir. Kartal heykelinin yanında.
  2.numara Aksarayda Sadık Ustadır. Yusufpaşa durağının orda.
  3.Numrada fındıkzade de vatan caddesine giden yolun sağındadır. Bakın bunlar önemli tesbitlerdir. !!!

 29. SMS Döner. Sefaköy’de Süvari caddesi üzerinde solda. Yok böyle bir döner. Her haftasonu ordayım abi olmaz böyle lezzet!

 30. aslında sizler kendı kendınızı kandırıyorsonuz gercekten dönerın aslı ne türkıye nede bursadır dönerın aslı suriyte ve bagdat gibi arab ülkelerinde gelmıştır sizler döner yedım dıyorsanız yanılıyorsonuz gercekten sizler söleyecegım yerde döner ın tadına bır baktıgınızda işte ozaman ben döner yedım dıyeceksınız onca yer gezmış onca yarışmalara katılıp birinciligını halen 32 yıldan berı kuruyan sms sultan mesut sofrasından bas edıyorum sms dönercisinden sadece sizden istedıgım bır tadına bakmanız adamlar yazmışlar koskucaman tabelaya daha lezetlisini bulana bır hafta bedava döner ye dıye adres ::SMS Döner. Sefaköy’de Süvari caddesi üzerinde solda. Yok böyle bir döner gercekten bakın ben sıf bu döner icin 2 saatlık yoldan gıdıp yıyorum saygılarımla serhat gül burdan sms dönercımız mesut ustamıza saygımızı yolluyoruz size telefon nomaralarınıda verım 0212 424 05 15 sms döner0212 424 05 25

 31. sizler kedı kendınızı kandırıyorsonuz sizlere söleyecegım adrestten sadece bır tadına bakında döner yedıgınızı söleyebıleceksınız sms döner kendıleri herzaman yarışmalara katılıp bırıncılıgını 32 yıldan berı kuruyan bır sms döneri SMS Döner. Sefaköy’de Süvari caddesi üzerinde solda. Yok böyle bir döner

 32. sizler bu8nlara döner diyorsanız kendı kendınizi kandırıyorsonuz arkadaşlar akılı olun bakın bu dönerin 32 yıl buyunca türkiye yemek yarışmasında birinci olan sadık usta var ve sadık ustanın yetiştirdigi sms döner ustası mesut usta ve sadık ustayıda yarışmalarda kendısıne rakıp görüp ustasınıda %5 lezzet oalarak gecmış bır mekan sefaköy suvari caddesi kartalteme mahalesi kücük cekmece beledıyesının yanında sms dönber dıye daha lezetlisinı bulana bır hafta bedava döner dıye tabellaları var ben kendım 80 kılo metre yol gidiyorum o döneri yemek ıcın haftada 2 üc gun falan giderim tavsiye ederız

 33. BEN GIDA MUHENDISIYIM VE ISTANBULDAKI BIRCOK BUFENIN GIDA DENETLEMESINI ISTANBUL BELEDIYESI ADINA YAPIYORUM. LEZZETLERIMIZ GERCEKTEN COK GUZEL VE OZELLIKLEDE GIDA SAGLIGI VE HIJYEN KURALLARINADA UYULDUGU TAKTIRDE BENCE TUM DUNYADA GELINIP TADILACAK DONER VE KEBAP CESITLERIMIZ VAR. AMA BEN BIR GIDA MUHENDISI OLARAK OZELLIKLE DEFINE BUFEYI BEGENIYORUM. HEM HIJYENIK HEMDE IYI ET KULLANIYORLAR. ETTEKI YAG ORANI , VE ORGANIK OLUP OLMADIGI SUREKLI KONTROL ALTINDA OLAN YERLERDEN BIRI VE SANIRIM BIR GIDA MUHENDISIYLE CALISIYORLAR. BANA ZATEN AMACLARININDA BU TADI BILENLERE GERCEK ANLAMDA ETIN SAGLIKLI KISMINI VE HIJYENIK OLARAK YEDIRME HEDEFINDE OLDUKLARINI SOLEMISLERDI. YAPTIGIMIZ DENETLEMEDE BUNUN BOYLE OLDUGUNU GORMEK BIZI SEVINDIRDI. SANIRIM AYNI YIL EN IYI BUFE ODULUNU ALDILAR. GERCEKTEN GUVENLE YIYEBILECEGINIZ VE DENEMENIZ GEREKEN BIR TAT. BENCE BASARILI ISIMLERI DUYURMAK BURDAN YORUMLARIMIZI YAPMAK TURKIYEDE GIDA ALANINDA DAHA TESVIK EDICI OLACAK VE KALITE DUZEYIMIZI ARTTIRACAKTIR. BENDE DUSUNCEMI BELIRTMEK ISTEDIM. DIGER BASARILI BUFELERIDE TEBRIK EDIYORUM. UMARIM AYNI CIZGIDE DEVAM EDERLER. SAYGILAR

 34. Böyle ucuz berbat liste olur mu ? Bu liste olsa olsa cebinde parası olmayan öğrencilerin yediği bol yağlı dönercileri sıralayan bir liste olabilir…Yazık yazık…

 35. Bence en iyi döner İstanbul anadolu yakasında Maltepede “Treff Döner”. Harika soslarla yaptıkları döner tartışmasız İstanbulun en iyi döneri. Kesinlikle yolunuz düşerse uğrayın…

 36. Merhabalar.Döner ile alakali önemli bir bilgi.Lezzetli döner elektirikli döner standinda degil odun atesinde pisendir.yakilan odunun cinsi bile etin lezzetini etkiler.en lezzetli döner zeytin agacinin közüyle olur,Döneri en guzel İranlilarin yaptigi soylenir.Gunumuzde odun ateşinde döner yapan cok fazla yer kalmadi,cunku daha zahmetlidir.
  Listenin ikinci sirasinda yer alan Dönerci Ali Usta gercektende bu alanda cok basarili.benim listemin birincisi.ve hikayesi de tam bir girisimcilik ornegidir.yillar once Maltepe Tugayyolunda pazarin icin doner arabasinda Doner satarak basladi fakat nasil bir doner,pazara takim elbiseli jipli musteriler gelirdi.sonrasinda ayni mevkidee sadece persembe pazarinin oldugu gunlerde orada bosta olan bir dukkani kiraladi.boyasiz bis dukkanda sadece bir doner standi ve onlarca tabure…bilet kuyrugu gibi sira olurdu.daha sora ayni bolgede sabit restoranini kurdu.en az 150 m2 bir alan olmasina ragmen yogunluktan musterileri agirlayamaz hale geliyordu.ve birkac yil once maltepe carrefoura cok yakin bir noktada 4 katli muazzam bir plaza kurdu ve orayida her pazar tiklim tiklim dolduruyor.gectigimiz yil da umraniye tepe ustunde 2.subeyi acti.fakat umraniyede,maltepedeki havayi bulamadim ben.maltepede 4-5 top doner ayni anda takiliyor ve her top neredeyse insan boyunda.
  Gidip tadmanizi tavsiye ederim

 37. Bu kadar yorumcu ve döner sever arkadaş…Beşiktaş da bulunan KARADENİZ döner salonuna uğramamış ise ve bu listede KARADENİZ döner yok ise pek fazla döner yediğiniz söylenemez…yolunuz Beşiktaşa düşerse uğrayın derim. Ayrıca iyi bir et döner takipcisi olarak Kapalı çarşı çemberlitaş çıkışına yakın ara bir sokakta bulunan Dönerbank’da şiddet ile tavsiye edeceğim bir et döner dükkanıdır.

 38. En iyi döner Kadıköy’de İlyas’ın dükkanının karşısındaki İskenderiskenderoğlu’da yenir.

 39. Kavacık – Bayramoğlu Döner ile tanışmamışsınız, çok yazık. 1 numara kesinlikle Bayramoğlu, rakipsiz.

 40. morgül 5 para etmez.

 41. Benim listem; Sadık usta ve Karadeniz büfe de yemedim bilmiyorum.

  1- Beyti – Florya
  2- Gelik – Atakoy
  3- Şahin Usta – Nuruosmaniye
  4- Celal Usta – Umraniye
  4- Bayramoglu – Kavacık
  5- Ali Usta – Maltepe
  6- Yılmaz Et Lokantası – Küçükçekmece

 42. Aksaraydaki dönerci sadık ustada bir defa döneri tadan bu yazılanların ne kadar boş olduğunu görecektir.Mutlaka denemelisiniz.

 43. HOOOOOOOOPPPPPPPPPPPPP döner deyince orda dur derim çünkü sancaktepede DÖNERCİ AHMET USTA’nın eline kimse su dökemez hem döneri hem mekanı hem hizmeti 10 numara inanınki döner harika bence biran önce gitmelisiniz herkese tavsiye ederim

 44. Arkadaslar ben kendi listemi KARISIK yayınlıyorum
  MAVİ BONCUK
  Fatih itfayenin karşısında idi ama suan kapalı (zihni sinir genc mulk sahibi yuzunden )

  BAMBİ TAKSİM meyve suyu veya ayran soyleyin (kola donerin dogasına aykırı)

  Besiktasta Defnenin ıslak burgeri güzel CARSIDA daha iyi bir yer var
  söylemem adı bana saklı
  Bir de illa ben iskederciyim diyorsanın istiklalin girisinde sol tarafta kusuruma bakmasınlar adı kendime saklı:) güzel iki katlı bir lokanta var
  Gitmeden paraya kıyıp yemek yemeden lütfen yorum yapmayalım döner gurmeleri kolay yetişmiyor:))

 45. döner dediğiğiniz %100 dana etten ve ince yaprak gibi olandır.lezzete sadece yeşil soğan ve biber eşlik eder.bu lezzette çağlayan florance nightingale hastanesinin yan caddesinde bulunan 1977 de kurulmuş.CEVAHİROĞLU RESTORANTTIR.BU LEZZETİ DAMAK HASTALARI MUTLAKA TATMALIDIR

 46. DÖNERCİ ALİ USTA ÜMRANİYE MEYDAN AVMDE DE VAR.. SUBESI ORAYADA ACILMISTIR. BİLMEYENLERE DUYRULUR…

 47. ALİ USTA BU İŞİN PİRİDİR. KİM NE DERSE DESİN. AYRICA YILLAR ÖNCE ALİ USTA PAZARLARDA DÖNER SATARKEN DÖNERCİ CELAL USTA SADECE ONUN KASABIYDI. DAHA SONRADAN DÖNERCİ OLMUSTUR.. CELAL USTAYI ELEŞTİRMEK İÇİN SÖYLEMIYORUM SADECE BILMENIZ GEREKIR DIYE DUSUNUYORUM…

 48. öncelikle sadık ustamıza allah rahmet eylesin mekanını cennet eylesin bizlere böyle bır meslek sundugu icin sonsuza dek minettarız .bayanlar & beyler öncelıkle vermış oldugunuz emeg icin teşekürlerimizi sizlere sonarım yalnız bu diger yerleri tatmadan yemeden yorum yapmam ve yapmamalıyız herkes bır emeg verıyor bız kımseyı kötülemıyor ve saygısızlık etmıyoruz sizlere sadece şunu şöyle söyleyeyım: yok efendim dogalgaz yok efendım kömür ateşi yok odun ateşi bunlara kanmayalım hepsi yalan dönerin 2 sırı vardır bır ETİ 2 TERBİYESİ bır usta bunları bılıyorsa sıkıntı yok KENDİNE GÜVENEN TABELAYA YAZAR DAHA LEZETLISINI BUL BIR HAFTA BEDAVA DÖNER YE DİYE HAYDI MEYDAN SEFAKÖY SMS DÖNER EVİ DAHA LEZETLİSİNİ BUL BİR HAFTA BEDAVA DÖNER YE BEN YAZDIM BAKALIM KAC KİŞİ DAHA YAZABİLECEK SAYGILARIMLA SERHAT GÜL TEL 0212 424 05 15 MESUT USTA

Sorry, comments for this entry are closed at this time.