En garip 30 hayvan…

{ Posted on Oca 19 2009 by deniztan }
Tags : ,
Categories : Enteresan şeyler, Hayvanlar

Evet… Psikoloji, insanlar, alışveriş falan derken biraz da hayvanlar alemine eğilmenin zamanı. Kaldı ki tüm sosyal web platformlarında gördüğüm üzere şirin hayvanlar baya ilgi çeken bi konu. Burada göreceğiniz tüm hayvanlara şirin diyemeceğim gerçi ama enteresan oldukları muhakkak. Evet, alınız size, az bilinen, pek tuhaf, pek uzaylı bir takım hayvan arkadaşlarımız…

30. Nerem doğru ki hayvanı: Deve
Şimdi tabii size deve garip gelmez. Çünkü hayatımızın içinden bi hayvan. Kendisini tanırız, biliriz, sigara paketlerimizi süsler, kumsallarda çocuk gezdirir. Evet de elinizi kalbinize koyup şu hayvana bi alıcı gözüyle baktınız mı allasen? Yani nedir o öyle? Hörgüçler, komik bi surat falan? Tanımasak, mesela bu bi yağmur ormanı hayvanı falan olsa, eh yani bu ne be deriz. O zaman kayırmayalım, kendisini listemize alalım lütfen. Ayrıca kendisi bile demiş “nerem doğru ki” diye. Yalan mı söylüyo çocuk?

29. Ortaya karışık hayvanı: Kızıl panda
“Merhaba, benim adım panda. Ama ben bir pandadan çok tilkiye benzerim. Ayrıca miniminicikim. Kunduzlar gibi bi de kuyruğum var. Bambu yer dururum. Hiç de pandaya benzemem.” Evet böyle bi hayvancık işte bu kızıl panda, Himalayalar bölgesinde takılan bu şamşiksuratlı hayvan garip çünkü herkesi andırıyo. Hani çocuklar vardır bi bakınca aa tam annesi dersin, bi bakarsin babasının kopyası. bu da oyle, bi tıpkı bir tilki, bi aynı rakun, bi bakıyon pandamsı… Enteresan.

28. Dizayn hatası hayvanı: Zürafa
Evet yine bir klasikle karşınızdayım. Sevimli ve bir o kadar da acaip görünümlü hayvan dostumuz Zürafa. Sanki özellikle boynu kolaylıkla kırılsın diye böyle dizayn edilmiş gibi duran bu hayvanın halen doğal seleksiyona uğramamış olmasını şaşkınlıkla karşılamaktayım. Hayır bi de kendisi, iyi niyetli, efendiden bi hayvan. Çok da sevimli. Ama be zürafa kardeş, böyle orantısız, böyle garip olunur mu? Beneklerin, boynuzumsu şeylerin, ve uzuuuuuun boynun. O haşin aslanlar maslanlar çıt diye kırmazlar mı seni? Kırmasınlar yazık, çok şirinsin.

27. Cep hayvanı: Kanguru
Sen de hep bildiğimiz hayvanları koyuyon demeyin, ben napiim samimi olduğumuz, tanıdığımız hayvanlar arasında da garipler varsa? şimdi bu kanguru garip diil de ne? Kolları küçücük, cebi var. Töbe töbe. Atıyorum, uzaylılar dünyamıza gelse, ilk bunu görse “ne biçim lan bu dünyalılar” demez mi, der! Hayır bi de utanmadan boks moks da yapıyo bu.

26. “Hazrooool!” hayvanı: Meerkat
Kalabalık aileleri seven bu hayvancıkların hayattaki görevi kazmaktır. Bakınız:

Bunlar hep kazar, kazar, kazar, sonra birden hazrola geçip, ayağa kalkar, “hı? neler oluyor” dercesine etrafa bakar, sonra “aman tanrım! kazacak çok iş birikti, kazmalıyım kazmalıyım.” diye işinin başına döner. Şapşik.

25. Cırtlak hayvanı: Coqui
Şimdi efenim Puerto Rico’nun sembolü olan bu miniminicik kurbaaa, “kokiiii!” diye cirtlak bir sesle bagirmasiyla unludur. Garip olan ise, hayvanin neredeyse mikroskobik olmasidir.

Ayrıca bu kurbagacik, agaclarda yasar. Ben Portoriko’dayken (ay havam batsın!) kendisini cok duymakla birlikte, bi turlu goremedim. Oysa ki butun agac yapraklarina da baktim.

24. Sinsi sinsi gülerim hayvanı: Shoebill
Leylekimsi bi kuş olan bu hayvancık, belki de kelaynaktır, olabilir mi acebağ? Emin olamadım. Neyse, bu hayvanın suratından fesatlık akmaktadır ve ben şahsen kendisiyle karşılaşsam hayatta kendisine güvenmem. Püüü, sırıtma len!

23. Burnu büyük hayvanı: Tapir
Domuzun, ki kendisi de hayli enterestink bi hayvanciktir, turevi bi hayvan tapir kardesimiz. Hee işte ööle, daha fazla dicek bi şeyim yok, resimleri annatsin kendini. Bu arada endangered haa, dikkate edin tapirlere, çirkin diye aşağılamayın.

22. Neredeyse patlıcak hayvanı: Kiwi
Yeni Zelandasindan bi hayvancik geliyor: Kiwi. Ne komik bi hayvancik bu hem de, tombalak bi sey boole, kucucuk de bi kafa. Şirin misin len? Neyse şirin deyip de fazla mıncıklamayın, bu da endangered. Haa bi de kuş olmasına rağmen uçamıyo şapşik.

21. İğneci hayvanı: Narwhal
Zannederim kendisi bir tür balina, ama ne balina! Kafasında koskocaman bi iğne takılıyo abi. Ulen, sen zaten yeterince büyük ve intimideyting değil miydin, ey balina? Bi de o iğneye ne gerek vardı?

20. Kalkık burun hayvanı: Solenodon
Zehirli, akşamcı bi böcekyiyen. Sıçanımsı bi şey. Duyduğuma göre hayvanlar aleminde herkes, kendisinin resmini götürüp, “ahan da bu burundan istiyom!” diyomuş plastik cerrahlara. Gözleri de pek çipil çipil… Buna da pek güven duyamadım ben şahsen.

19. Barnak kadar hayvanı: Monito del monte
Küçük dağ maymunu. Şili ve Arjantin’de yaşıyolarmış. Küçücük bi şey bunlar, fare kadar. Ay ama şuna bi bakar mısınız? Ben buna kıyamam yaaaaaaaaa. Bu ne böyle manga gözü gibi dolu dolu gözler falan?

Ay içim parçalandı beeee. Ağlama yavrum, ağlama çocuğum, annat bana derdini sen. Hablas espanol?

18. Pofuduk terlik hayvanı: Angora rabbit
İnsanın içindeki elmira’yı ortaya çıkaran bi tavşancık. Bildiğiniz gibi angora kazaklar, bunların tüylerinden yapılıyo. Ama yani bu tavşanla ben sokakta karşılassam zannederim kendisini mıncık manyağı yaparım. Gerçi kesin çok pire vardır üstünde.

17. Büyükbaba hayvanı: Saiga antelope
Kazakistan mazakistan, o bölgelerde takılan bu komik antilopumuz, bence esprili bi kişiliğe sahip olsa gerek. Çünkü suratı böyle komik komik espriler yapan büyükbabalara benziyo bana sorarsanız.

16. Karikatür hayvanı: Long beaked echidna
Yaaa manyak mısın ama bilader sen? Ne biçim bi şeysin öyle. Kirpi gibisin ama ellerin kocaman, sonra burnun bi acaip. Sankim birileri kirpi karikaturu yapmiş gibi, çok enteresan.

15. Toplama parçalı hayvanı: Patagonian Cavy
Efenim sanayiye gittik, bi tavşan bi eşek kalmıştı. Biz de bunu yaptık. Sanki yani, öyleymiş gibi.

14. Kabuklu tüy hayvanı: Pink fairy armadillo
Armadillo denen nane, zaten acaip, bu türü daha da bi enteresan. Ne desem boş yani. Bilgi vereyim bari, karınca yemeyi sever kendisi. Arjantinden katılıyor listemize.

13. Mürekkep lekesi hayvanı: Soft shelled turtle
Allam yarappim. Kablumbağa dedik bağrımıza bastık da bu neeee! Sanki biri kabuğunu soymuş gibi bi şey. Ayrıca bunların yumuşak görünümüne aldanmayın, çok feci güçlü bir çeneleri var imiş, ben söyleyenlerin yalancısıyım, şahsen test etmedim. Neyse ki.

12. Kocakulak hayvanı: Long ear jerboa
Yaaa ama bişii demiim diyorum, sonra bu manyak geliyo karşıma… Oğlum sen ne ayaksın? Tavşan mısın fare misin? Şimdik bu, bir tip çöl faresi. Bana sorarsanız, ayakları da vücudu kumlara değip yanmasın diye böyle süspansiyonlu. Tabii bu benim şahsi fikrim, bilemiceeem.

11. Paspas hayvanı: Sloth (tembel hayvan)
Ne bir sevenim vaaaar ne seven bir kalbim… Ellerim bağrımda perişan kaldıııım. Birgün değil sana hergün yalvardııııım. Duymadın sesimi, sürünüüüüyorum… Evet karşınızda bi manyak hayvan daha! İsmi tembel hayvanı olan bi hayvandan ne beklicen, ahan da işte bunun gibi kıçını kaldırmaya üşenen, sürünen bi hayvancık olur. Heç güney amerikali bi hayvana yakışıyo mu, cık cık cık. nerde Samba ateşi?

10. Vücud uzvu hayvanı: Olm
Olm, çok manyak bi hayvan bu lan. Kendisi Slovenya’nın simgesi bi hayvancık. İsmi “human fish” anlamına gelen bi tur salamander. neden human fish? zira derisi aynı insan derisi gibi. Ayrıca da minik kollarına dikkatinizi çekerim.

9. Semizotu hayvanı: Leafy seadragon
Heee bunun annesi deniz atı, babası semiz otu, evek. Daha ne diim.

8. Elf hayvvanı: Axolotl
Bu daha önce 10 numarada gördüğümüz olm ilen çok karıştrılsa da ayrı bi hayvan. Bu da bi tip salamander ama suratı ne kadar da melaike gibin yahu. Resmen gülüyo.

7. Üstüne basmışlar hayvanı: Blobfish
Avusturalya’nın derin sularında yaşayan bu sümükümsü balık, kasa ihtiyaç duymaz çünkü hayattaki amacı öylece durup, yenilebilir bi şeyin yanından geçmesini beklemektir. Armut piş, ağzıma düş, evet. Böylece, zaten az bulunan oksijeni fazla harcamamış olur. Pek sevilesi, şirin bi hayvan sayılmaz bence.

6. Pokemon hayvanı: Dumbo octopus
Buyrun size bir derin su hayvanı daha. İşte Pokemon‘ların ve hatta Myazaki‘nin ilham kaynağı bi hayvan. Direk al bunu bi animasyona koy, oldu işte, karakter tasarlamaya bile gerek yok.

5. Karadenizli uşağum hayvanı: Proboscis Monkey
Anaaaam, o ne biçim burun beee! Karadenizlilerin pabucunu dama attırır. Bi tür maymun olan bu hayvanda ne biçim, sanki insan gibi bi surat var. Alla allaa, çok garip bak vallaha.

4. Hüsnü hayvanı: Aye aye
Madagaskar’lı bu hayvan gece avlanan bir tür bi şeydir. Tabii ben de böyle görünsem, ben de pek gündüz dışarı çıkmam bence, hayvan naapsın.

3. Pipi hayvanı: Naked mole rat
Allahımmmm, ilk üçe geldik, hayvanlar harbi iyice garipleşti. Bu da bi çeşit fare ama bana sorarsanız pornolarda başrol kapabilecek seviyede bi arkadaş. Gerçekten de bir pipiye diş taksan bu olur herhal. Çok çirkin bi hayvancaaz yahu. Bir takım insanlar bunu pet diye besliyo sanırım, ulen pipinle (ya da sevgilinin pipisiyle) oyna daha iyi diil mi? En azından bi yere kaçmaz. Bak yine manyak manyak konuşturuyonuz beni.

2. Döt deliği hayvanı: Star-nosed mole
Peeh, yumurtaya can veren allam, neettin sen böyleeeeee? Bu bir tür köstebek ama… gerçekten bu nedir yahu? Görünüm itibariyle bir numeroyu hak eden bu hayvan, bir numeromuzun üstün ve desıradışı özellikleri nedeniyle burada. Yalnız böyle ayı gibi göründüğüne bakmayın, küçücük bi şey bu aslında (15 – 20 cm).

Annecim. Midem bulandı vallaha.

1. Kişilik bunalımı hayvanı: Platypus (Ornitorenk)
İşteeeeeeeee huzurlarınızda meşhur ornitorenk! Yumurtlayan tek memeli. Kunduz gibi olup da gagası olan bi hayvan. Ayakları perdeli. Yüzüyo, yürüyo, bi uçamıyo. Ayrıca zehirli. Ve de meme ucu olmadan süt verebilen bi hayvan. Yani evet, süt direk deriden çıkıyo. Bi de utanmadan elektrik sensörleri var. E ben daha ne diim sana be hayvan? Hayır tüm bunların yanında, bi de deli gibi şirinsin.

Be Sociable, Share!


11 Responses to “En garip 30 hayvan…”

 1. süper acaip maddeler olmuşlar bunlar. çok acaip yani şimdi düşünüyorum, şöle bi göz gezdiriyorum tekrar. acaipten başka dicek bişi bulamıyorum.

  zaten kimse de dicek bişi bulamamış galiba.

  lilith

 2. dünyanın en harika en komik ve en güzel hayvanları bu sitede
  buna bütün ve bütün kalbimle inanıyorum.

 3. arkadaşlar bende Axolotl varr çok tatlılar tam dört tane :D bana yardımcı olursanız fotolarını koyabilirimm

 4. aaa ben görmek isterim, isterseniz bilgi@maddebagimlisi.com adresine mail atabilirsiniz.
  ya da http://www.tinypic.com sitesine yükleyip, linki buraya yapıştırabilirsiniz.

 5. eyw. kardeş süper bi paylasım olmş bbide ceren hanım acaba nerden axolotl bulduunuzu sorabilirmiim lütfen cewap werin cünkü ben bu canlılarla 4 yıldr ilgilenebiliorm daa bi kere yakından görebildm LÜTFEN CEREN HANIM BANA İSTER BU SİTEDEN İSTER MAİLİMDEN E-MAİL OLARAK ATABİLİRSİNİZ
  duhanicoz@hotmail.com

 6. anlatım çok komik olmuş :)))

 7. çok tuhaflar !!!

 8. süper olmuş anlatım mükemmel üstüne basmışlar hayvanı çok iğrenç midem kalktıı!!!!!!!!!

 9. gecenin bu saatinde nasıl bulduysam burayı yazdıklarını okuduktan sonra katıla katıla güldüm allahta seni güldürsün çok akıcı ve serbest bir üslup kullanmışsın çok hoşuma gitti sonuna kadar okumadan kapatamadım

 10. olum bu da ne ………………………………………….. ama fare hakatten şey…iiğrennnnnnnnç

 11. bu neee??? biçimmmmmmmmmmmmmmmm

Sorry, comments for this entry are closed at this time.